Поради 

Поломки автомобільних кондиціонерів та варіанти усунення дефектів

Комфортна поїздка в автомобілі в умовах спекотного літа та підвищеної вологості можлива лише за наявності та ефективної роботи кліматичної установки. Кондиціонерами оснащується більшість сучасних транспортних засобів. Як і будь-яке технічно складне обладнання, автокондиціонери можуть виходити з ладу з різних причин. Регулярна профілактика та технічне обслуговування дозволяють знизити ризик поломки обладнання, відповідно власник заощаджує на ремонті.

Причини виходу автокондиціонерів з ладу

Будь-який автомобільний кондиціонер є складним механізмом, робочі вузли та елементи якого мають бути повністю герметичні. В іншому випадку можливий витік холодоагенту, зниження продуктивності агрегату або його повна непрацездатність. Тому власник повинен виключити механічні пошкодження обладнання, а також періодично перевіряти працездатність та стан кондиціонера у спеціалізованих центрах.

Можливими причинами поломок автокондиціонерів є:

  • Зношування та пошкодження ущільнювальних прокладок, що призводить до втрати герметичності системи в місцях з’єднання робочих вузлів та агрегатів.
  • Неякісна збірка найчастіше фіксується на автомобілях бюджетного сегменту. Дефекти можуть бути викликані використанням поганих запчастин та комплектуючих.
  • При механічних пошкодженнях, спричинених ДТП, наїздом на перешкоду, неакуратним поводженням з транспортним засобом, поломки автокондиціонера стають реальністю. 
  • Неправильна експлуатація автокондиціонера, відсутність технічного обслуговування протягом тривалого періоду часу призводять до виходу обладнання з ладу.
  • У процесі експлуатації не вдається уникнути зносу основних елементів системи. Тому ремонт автокондиціонера згодом стає обов’язковою умовою його використання.

У важких умовах роботи, при постійному потраплянні в систему пилу, бруду та сміття, термін експлуатації кондиціонера знижується. Також може призвести до поломок розвиток корозії на металевих елементах автокондиціонера.

Основні дефекти автомобільних кондиціонерів

Сучасні автомобільні кондиціонери розраховані на роботу за будь-якої погоди, у тому числі при негативних температурах. З їх допомогою вдається не тільки досягти оптимальної температури в салоні, але й видалити зайву вологу, виключити запотівання скла. Основними поломками автокондиціонерів є:

  • Вихід з ладу випарника через попадання в систему бруду, пилу та сміття. Втрата працездатності є наслідком закупорки трубопроводів, витоку або надлишку фреону, попадання в систему олії або повітря. Поломка фільтра-осушувача також негативно позначається на технічному стані системи. Причинами є неякісно виконане технічне обслуговування, помилки при заправці або профілактиці обладнання.
  • Під час експлуатації може вийти з ладу підшипник вентилятора. Також поломка може бути викликана збоєм в мережі живлення кондиціонера.
  • Корозійні процеси або забруднення призводять до несправностей конденсатора, що є одним з основних елементів агрегату. 
  • При значних механічних впливах або вплив агресивного середовища можуть окислюватися та отримувати ушкодження електричні контакти, що позначається на працездатності техніки.

Будь-яка поломка автомобільного кондиціонера є вагомою причиною відвідування сервісного центру. Самостійна діагностика та ремонт практично неможливі, тому що для виконання робіт потрібне спеціалізоване обладнання та відповідні навички.

Варіанти ремонту автокондиціонерів

Механічні поломки кондиціонера є найбільш складними та дорогими при ремонті. Майстру необхідно виявити несправний елемент, замовити потрібну запчастину та встановити її на місце демонтованого елемента. При цьому доводиться перевіряти герметичність системи та проводити її заправку холодоагентом.

Простішими для виправлення є ситуації, викликані втратою герметичності з’єднань. За допомогою сучасного обладнання інженер може швидко та безпомилково визначити місце витоку фреону. У більшості випадків потрібна заміна шлангів або трубок, після чого обов’язковою є дозаправка обладнання холодоагентом.

Related posts